İçindekiler

1. Giriş

Sitemiz, doğru ve tarafsız gazetecilik ilkesiyle hareket eden, hiç bir baskıya boyun eğmeyen, sansürlü medyanın içinde sansürsüz içerikler üreten bir medya kuruluşudur. Başta politika ve ekonomi olmak üzere bir çok alanda içerik üretmektedir. sansurdergi.com Haber tarzı içerikler değil, makale tarzı içerikler üretmektedir. Araştırmacı gazeteciliği ön plana çıkartır. Clickbait tarzı içerik girişi kesinlikle olmaz. Kulaktan dolma değil bilgiye dayalı içerikler yer alır. Yazar kadromuz özenle seçilir. Asla ve asla yayın politikamıza ters düşen hiç bir içerik sitemizde yayınlanmaz. Hakaret, küfür olmadığı sürece her türlü eleştiriye açıktır. Dergimizin Dini, Dili, Irkı yoktur. Milliyetçiliği değil evrenselliği savunur. Her fikre, görüşe saygımız sonsuzdur. Her türlü fikir ve görüşten yazarlarımız vardır.

2. Muhattaplar

Yazarlık politikası, Türkiye’nin farklı şehirlerinden, üniversitelerden, bölümlerden lisans, lisansüstü ve akademisyenlerden oluşan Sansür yazar ve denetim kadrosu ile Sansür arasında geçer. Bu politika, herhangi bir kullanıcı Sansür yazarlık başvurusu yaptığı ve/veya başvurusu onaylandığı andan itibaren geçerli olur, içerik sağlayıcıların bu politikayı ve Yayın Politikası’nı okuyup, anladığı ve bu kurallara riayet edeceği kullanıcılar ve SANSÜR tarafından kabul edilir. Sitedeki mevcut kullanıcı ve içerik sağlayıcıların yoğun çalışmalarından dolayı içerikler onaylandıktan sonra yayın sırası uzayabilir.

3. İçerik Sağlama Süreci 

 1. Sansür için içerik üretecek olan yazarlarımızın Her ay minimum 2 makale göndermesi gerekmektedir. ancak ileti içeriğinde gelen metin adedine göre süre değişiklik gösterebilir.
 2. Yazarların yazmış oldukları yazılar Türkçemizin imla ve şekil koşullarına uygun olmalıdır. Bu kurala özen göstermeyen yazarlar, yazılarından ötürü uyarı alabilmekte ve hatta yazılarının yayımlanmaması durumuyla karşı karşıya kalabilmektedirler.
 3. Yazarların içinde bulunduğu durumlar düşünülerek kendisine çeşitli toleranslar tanınabilir.
 4. Onaya sunulan içerikler, yazılar denetlenmek ve düzenlenmek üzere editör ekibi tarafından denetim sırasına alınır.
 5. Taslak olarak başlanılan içerikler 1 hafta içerisinde sonuçlandırılmalıdır aksi durumda editör ekibi silme hakkına sahiptirler.
 6. Sansür Dergisi’nde yayımlanan yazılar editöryal aşamadan geçirilerek hukuksal denetime tabi tutulurlar; fakat bu denetim sonrası gözden kaçan her türlü hukuksal sorundan yazarın kendisi şahsen sorumludur. Ayrıca Sansür Dergisi’nin benimsediği görüş formatına* ( aşağıda belirtilmiştir) uygun olmayan, dergimizin yayın politikasınca uygun görülmeyen veya niteliği düşük olan yazıların dergimizde yayımlanmaması editöryal kadronun inisiyatifindedir.
 7. Yazarların yazmış oldukları yazılar Türkçemizin imla ve şekil koşullarına uygun olmalıdır. Bu kurala özen göstermeyen yazarlar, yazılarından ötürü uyarı alabilmekte ve hatta yazılarının yayımlanmaması durumuyla karşı karşıya kalabilmektedirler.
 8. Sansür Dergisi yazarları; dergimizi, okurlarımızın önünde küçük düşürücü tavırlar gösteremez, bu şekilde yazılar yayımlayamazlar. Bu tarz tavırlar gösteren ve yazılar yazan yazarın, dergimizle ilişiği derhal kesilir.
 9. Sansür Dergisi’nde yayımlanan yazıların telif hakkı yazara ve Politika Dergisi’ne aittir. Yazar, görevinden çıksa bile yazılarının sistemden silinmesini talep edemez. (Bu madde dergide yazıları yayınlanmış olan, tüm statülerdeki yazarları kapsamaktadır.)
 10. Bu dergide yazar olarak bulunan, okur makalesini yayınlatan ve dergimize yazarlık başvurusu yapmış herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

4. İçerik Özgünlüğü

Yazarlık onayı almış kullanıcıların oluşturdukları içerikler, yöneticiler ve yetkili editör kullanıcılar tarafından çeşitli çevrim içi araçlar kullanarak içeriğin özgünlük ve kopya değerleri ölçülür. Bu ölçüm sonucunda aşağıdaki koşullar sağlandıktan sonra yayınlanmak üzere içerikler yayın listesine alınır;

 • Orijinallik Değeri: min. %70
 • Benzerlik Oranı: max. % 30

İçerikler hazırlanırken birebir kopyalama yapılamaz. Ancak gerektiği durumlarda yukarıdaki koşullar sağlandığı taktirde yardım alınabilir.

7. Nasıl İçerik Sağlayıcı Olunur?

 • Dergimize kayıt ol sekmesinden kayıt olup, info@sansurdergi.com mail adresine referans yazınızla kişisel bilgilerinizi doldurup, iletişime geçip talep ettiğiniz konuda veya içerik sağlamak istediğiniz alanda içerikler oluşturmak üzere yazarlık kaydınız alınır, çeşitli iletişim gruplarına alınırsınız.
 • Aktif iletişim dahilinde her zaman bize ulaşabilir ve üzerine içerik oluşturmak istediğiniz alanı değiştirebilirsiniz. Sizleri aramızda görmekten memnun olacağımızı bilmenizi isteriz.
 • Yazar başvurusu yöneticiler ve yetkili yazar alım komisyonu tarafından incelendikten sonra onaylanır. Sansür olumlu/olumsuz geri dönüt yapmak ile beraber, değerlendirme sonucu olumsuz olan başvurulara yoğunluk nedeni ile geri dönüt yapmama hakkına ayrıca sahiptir.

* Görüş formatımızdan kasıt:

Cumhuriyetimize, Türk devrimlerine, bölünmez bütünlüğümüze ve anayasamızın temel ilkelerine saygılı olunması; genel ahlaka uygun ve toplumu dil, din, ırk, renk vb. şekilde bölücü yazılar yazılmamasıdır. Ayrıca niteliği düşük, slogana benzer, din-mitoloji esaslı yazılar genel olarak yayımlanmazlar.