Telegram: Yeni karanlık ağ

Telegram: Yeni karanlık ağ

Telegram büyük bir hızla yeni Dark Web olma yolunda ilerliyor.

İçindekiler

Son birkaç aydır telegram kullanıyorum ve bu bulut tabanlı mesajlaşma uygulamasını gizlilik, anonimlik ve dahili botlar gibi kullanımı kolay özellikler (neredeyse her şeyi sizin için yapan) açısından Whatsapp’tan çok daha iyi buldum. Ayrıca Telegram’da daha iyi kullanıcı arayüzü ve otomasyon var, bu da onu en iyisi yapıyor.

Ancak telegramda her şey yolunda değil. Uygulama, yasadışı gündemlerini yaymak için Telegram tarafından sağlanan gizliliği kötüye kullanan bir takım insanlar var. Telegram’da bulduğunuz tonlarca yasadışı şey ve etkinlik var, bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

1.Tüm ücretli kurslar ücretsiz

Tüm popüler eğitim içerik şirketlerinin tüm eğitim kursları Telegram gruplarında mevcut. Hem de ücretsiz bir şekilde. Bu gruplarda bulunan kursun maliyeti 200 tl ile 10000 tl arasında değişebilir. Ayrıca, birçok grupta, ihtiyacınız olan kursun orijinal bağlantısını göndermeniz yeterlidir ve 1-2 gün içinde tüm kursu ücretsiz olarak alabilirsiniz.

2.Tüm web dizileri, filmler veya çevrimiçi yayınlanan içerik ücretsiz

Torrent sizin için yeterli değilse telegramı da deneyebilirsiniz.

Tüm büyük web dizileri, filmler ve çevrimiçi yayınlanan içerik, diziyayınlandıktan sadece birkaç dakika sonra Telegram’ın gruplarına ulaşır.

Blutv, Netflix, Amazon Prime içeriklerine çok kolay ulaşabiliyorsunuz.

3. Hack Araçları

Profesyonel bilgisayar korsanları tarafından yapılan ve kullanılan birçok derin web aracı var. Bu araçları elde etmek, derin web forumlarına ve bilgisayar korsanlığı gruplarına erişimi olmayan kişiler için gerçekten zordu. Ancak şimdi bu araçların çoğunu Telegram’da bulabilirsiniz. Misal:

SIM klonlama ve kırma aracı

Phreaking kılavuzları: Telefon korsanlığı / ücretsiz arama yapma

Siyah şapka hack araçları

Dikkat: Telegram’daki bu araçlardan bazıları, hedefiniz yerine sisteminizi hackleyecek olan tam anlamıyla Truva atlarıdır. 

4. Yasadışı Ticaret için eğitici araçlar

 1. Birinin kredi kartı bilgileri nasıl çalınır?
 2. Bu bilgiler, karanlık web siteleri ve e-ticaret platformları aracılığıyla elektronik vb. ürünler satın almak için nasıl kullanılır?
 3. Kendinizi kolluk kuvvetlerinden nasıl saklayabilir ve çeşitli bankalar tarafından uygulanan yapay zeka destekli dolandırıcılıkla mücadele kontrollerini nasıl atlayabilirsiniz?
 4. Ürünlerinizi güvenli bir şekilde size veya güvenli bir yere nasıl yükleyebilir veya bırakabilirsiniz? (Polisin bu ürünlere el koyamayacağı yer)
 5. Farklı dillerde taraklama yöntemi ile ilgili birkaç kurs

5. Ele geçirilmiş e-posta, facebook, instagram ve hatta banka hesapları listesi

E-postaların, Facebook oturum açma kimlik bilgilerinin vb. Ele geçirilmiş hesaplarının birkaç büyük listesi mevcuttur ve bazı telegram gruplarında açıkça dağıtılmıştır. Bu e-posta kelime listeleri, güvenliği ihlal edilmiş 10 milyon e-posta kadar büyük olabilir ve genellikle 10.000 ila 1 milyon arasındadır. (E-posta hesabının durumu, e-posta denetleyicileri kullanılarak doğrulanabilir)

E-posta kimlik bilgilerinin yanı sıra, Kredi Kartı ve banka kartları bu gruplara dağıtılır. Kredi kartı numaraları, PIN, SSN numarası ve hatta orijinal kullanıcı hakkındaki bilgiler, Netflix, Amazon Prime, vb. Çevrimiçi akış içerik hesaplarıyla birlikte bu gruplarda verilmektedir.

6. Çalınan verilerin alım-satımı, yasa dışı şeyler

Herkes derin ağın yasadışı, yasaklanmış ve çalınmış eşyaların satılmasıyla ünlü olduğunu bilir. Ancak bu derin web forumlarının sayısı sınırlıdır, sıradan vatandaşlara erişimi kısıtlıdır ve çoğu durumda NSA benzeri organizasyonların gazabıyla karşı karşıya kalırlar. Ayrıca çalıntı elektronik, uyuşturucu, yasadışı pornografik malzeme gibi çalınan / yasadışı / yasaklanan şeyler telegram gruplarında satılıyor.

Yazı Kaynakları
Lakshay Arora
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Sansür Dergi Genel Yayın Yönetmeni - Kendi halinde Ekonomist

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir