Size Yasal Ama Bize Yasak

Size Yasal Ama Bize Yasak

Kaç aydır zorunlu olmadığı müddetçe evimizden dışarı çıkmıyoruz. Hepimiz bunaldık sıkıldık. Dört duvar arasında kendimize yapacak bir şey bulamıyoruz. Bir de üstüne haberleri açtığımız da ne görelim; AK Parti mitingleri Türkiye’nin dört bir yanında tıklım tıklım salonlarda devam ediyor. Esnaf dükkanını kapatmış, insanlar iş bulamıyor herkes geçim derdindeyken Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingden mitinge koşarak şov yapıyor.

Bu arada hastalığın yeniden artmaya başlaması fark etmiyor. Kendi koyduğu covid yasakları Erdoğan’a ve AK Partililere işlemiyor. Bir tek Erdoğan ve AK Partiye her şey serbest.

Ak Parti Rize Kongresi (Foto: AK PartiRizeİl)

Eşitsizlik sadece kongrelerde değil cenaze törenlerinde de var. YÖK başkanı Yekta Saraç‘ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğrafı büyük eleştiri konusu oldu. Covid yokmuşçasına binlerce kişinin mesafeye dikkat etmeksizin bir araya geldiği Fatih Camii avlusunda, Bakan Koca‘nın da saf tuttuğunu gösteren fotoğraflara salgında hayatını kaybedenlerin yakınları isyan etti. Şahsen ben babamı maksimum 6-7 kişiyle gömerken bu fotoğraf içimde öfke barındırdı.

YÖK Başkanı Yetka Saraç’ın babası, ilahiyatçı Muhammed Emin Saraç’ın Fatih Camiindeki cenaze töreni. (Foto: Twitter/AK Parti)

Bize Yasak Size Yasal

Benim tek kızdığım nokta, kısıtlama uygulanacaksa, uymayana ceza kesilecekse herkese eşit davranılması. Eşit davranılmıyor. Kurallar, onu koyan kişi olan Cumhurbaşkanı ve hükümetince ihlal ediliyor. Toplumun bir kesimi kendisinin ve çevresindekilerin sağlığı için kurallara uyarken, uymayanlara ceza kesilirken, diğer kesimine her şey serbest.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu her fırsatta maske, temizlik, mesafe açıklaması yapıyor, bakanlığı her pazartesi, hafta sonu kurallara uymayanlara kesilen ceza miktarını duyuruyor. Ama kendisinin de katıldığı kongre salonlarında, Parti toplantılarında ne maske var ne mesafe ne de ceza. AK Parti kongresine katılanlar cezadan muaf. Sanırım Virüs sadece AK Partililere bulaşmıyormuş ben öyle duyum aldım…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Sansür Dergi Genel Yayın Yönetmeni - Kendi halinde Ekonomist

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir