Kime Göre Neye göre Terörist

Kime Göre Neye göre Terörist

Kendisine karşı olan herkesi terörist ilan eden bir Cumhurbaşkanı düşünün. Ülkenin yarısının ülkeyi yönetenlerce terörist, ya da potansiyel terörist sayılan bir ülkede çok da bir şey beklememek lazım. Sen terörist misin? Neye göre kime göre?

Enis Berberoğlu hem teröristlik hem casuslukla suçlandı. Anayasa Mahkemesi ikinci defa milletvekilliğine geri dönmeli dedi ve bu hafta milletvekilliğine geri döndü. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ayak diriyor. Hem AİHM hem AYM Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılanmalı diyor, ama iktidara göre Demirtaş terörist. Osman Kavala hem terörist hem casus hem de darbeci.
Üniversitelerine kayyum rektör atanmasına karşı çıkan 51 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi yaka paça gözaltına alındı. Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan onları terörist olmakla suçladı. MHP lideri Devlet Bahçeli’den “Onlar evlat değil, terörist” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise gözaltına alınan toplam 159 kişiden 79’unun terör örgütü propagandası kaydı bulunduğunu duyurdu.
Ancak mahkeme 51 öğrenciyi de serbest bıraktı. İktidar sahiplerinin terörist saydığını serbest bırakan İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi heyetlerinin başına ne geleceğini bilemem.
Bildiğim tek bir şey var, başında bulunduğu ülkenin kendisine oy vermeyen kesimini her an terörist, casus, bozguncu saymaya hazır bir Cumhurbaşkanı tarafından yönetildiğimizdir.

Biz şimdi terörist miyiz?

Meral Akşener, Ali babacan ile yaptığı ortak basın toplantısında öğrencilere “Hoş geldiniz” dedi; “Cumhurbaşkanı daha önce çiftçileri, esnafı, biz muhalefet partilerini terörist ilan etmişti. Terörist kulübüne hoş geldiniz.”

Muhalefet parti liderleri

Acaba haftaya kim terörist ilan edilecek çok merak ediyorum.

Böyle bir durumda benim bile bu dergiyi kurduğum için terörist olma ihtimalim olduğunu düşünmemek içten bile değil. Geçenler de sosyal medya da Terörist misin? başlıklı görsel paylaşıldı ve viral oldu. bu testi ben kendime de yaptığım zaman hangi yolu seçersem seçeyim terörist ilan ediliyorum. Aşağıya fotoğrafı bırakıyorum siz de terörist misiniz değil misiniz bakabilirsiniz.

Terörist misin testi

Muhalefet Partilerinin Boğaziçi Tutumu

Boğaziçi eylemleri sırasında bazı muhalif kesim Kılıçdaroğlu ve CHP sözcülerini pasif kalmakla suçladı. Bu görüşe tamamen katılmıyorum. Evet pasif kaldılar ama ne yapacaklardı. Ne yapacaktı Kılıçdaroğlu? Ne yapacaktı Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu? Rektörlük koltuğuna kayyum olarak sözde atanan Melih Bulu’yu istifaya çağırıp, barışçıl gösteri hakkını savunmak yerine bütün öğrencileri sokağa, polisle çatışmaya mı çağıracaktı? Bunun sonuçlarını kim göğüsleyecekti sonra?

Kışkırtmalar açık değil mi? Hangi aklı başında gösterici, sadece öğrencilerin değil öğretim üyelerinin de katıldığı ısrarlı protestoların ortasında Kâbe fotoğrafını yere atıp bir de bunu görüntüye çekip dağıtır?

 İzmir’de cami minaresinden “Çav bella” yayını kışkırtmasının failleri yakalandı mı? Bunların trollerin çalışması olduğu apaçık orta da. Birileri el altından Muhalefet ve Hükümeti karşı karşıya mı getirmek istiyor. Yoksa bu çalışmaların hepsi AKP trolleri tarafından mı ortaya atılıyor.

Bulu, kendisine karşı çıkanları devlete karşı çıkmış, çıkanları da terörist sayıyor

Ülkenin yarısının ülkeyi yönetenlerce terörist, ya da potansiyel terörist sayılan bir ülkede sorunun büyük çoğunluğu ülkeyi yönetenlerdedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Sansür Dergi Genel Yayın Yönetmeni - Kendi halinde Ekonomist

Yazarın Profili