2 Milyonluk Poz

2 Milyonluk Poz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çekilmek için para verir misiniz? Cevabınız evet ise bu fotoğraf için 2 milyon TL verir misiniz? Bir çoğunuzun cevabını tahmin edebiliyorum zaten.

Yıllar önce, medya yolsuzlaştı, herkes rantının peşinde, kimsenin kimseye saygısı kalmadı derken şaka yapmıyorduk. Yalan haberler, çirkin ithamlar, ve yolsuz patronlarla doldu medya.

Bunun iktidarı muhalefeti yok. Hepsi aynı kaptan yemek yiyor. Her ne kadar birbirlerine sataşıp dursalar da sonuç aynı. Kol kola geziyorlar. İki yüzlülüklerini dışa vurmuyorlar. Kim güçlüyse onun yanında durup halkı manipüle ediyorlar. İktidara muhalif olarak kurulan Olay TV 2 hafta içinde kapanıyor. Olay TV’nin finansörü Murat Kapki aradan birkaç hafta geçtikten sonra Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çekiliyor. Şaşırdık mı elbette hayır!

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin “Yılın Medya Oscar’ı” ödül töreni geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapıldı. Olay TV’nin finansörlerinden Murat Kapki de bu törende ödül aldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çekildi. Bir süre sonra Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur Murat Kapki hakkında bu ödül törenine katılmak ve ödül almak için 2 milyon lira ödediğini iddia etti.

Uğur’un kaynağı olduğunu söylediği ATV Ankara Temsilcisi ve ödül törenini düzenleyen Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Şebnem Bursalı, söz konusu olayı inkâr ederek hukuki işlem başlatacağını duyurdu.

 Uğur ise, “Yazdıklarımın hepsi sonuna kadar doğru. Hepsini sen anlattın. Demek sen bu aymazlığı TEK BAŞINA üstleniyorsun. Oysa burada ortak bir sorumluluk var” diyerek yanıt verdi.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, “İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi?” başlıklı yazısında, “Medya Oscarları” töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden plaket alan ve İBB’nin bazı reklam alanlarının da pazarlamalarını yapan Advertcity Reklam Ajansı’nın sahiplerinden biri olan Murat Kapki’yi “Külliye’ye sızma harekâtını başarıyla yürüten kişi” olarak tanımladı.

Ayrıca Murat Kapki’nin “Amerika’daki FETÖ’nün okullarından Horizon’un genel müdürlerinden biri FETÖ’cü Ferhat Kapki’nin kardeşi” ve İBB’nin reklam hizmetlerini üstlenen Advercity Reklam Ajansının Sahibi olması da durumu daha da ilginçleştiriyor.

Bu çekilen fotoğraf samimiyetsizliğin resmidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Dergimize ara ara uğrayıp çıkan Ya da dergimizin müptelası olup isminin görünmesini istemeyen yazarlarımızın yazıları Konuk Yazar kısmında yer almaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir